18.03.2023թ.-ին Հայ-ռուսական համալսարանում տեղի ունեցավ Ավանդական բժշկության համալսարանի ֆուտբոլի ներբուհական առաջնությունը: Առաջնությանը մասնակցեցին «Բուժական» և «Ստոմատոլոգիական» ֆակուլտետների տարբեր կուրսերի օտարերկյա ուսանողները՝ Հնդկաստանից, Հորդանանից, Գանայից, Իրաքից և Մեծ Բրիտանիայից: Խաղին ներկա էին Ավանդական բժշկության համալսարանի «Սպորտային բժշկություն» առարկայի դասախոս Լիլիթ Սուքիասյանը՝ որպես բժշկուհի, «Արտաքին կապեր» բաժնի առաջատար մասնագետ Լիանա Վարդանյանը և որպես երկրպագուներ՝ համալսարանի ուսանողները:
Առաջնությունը կազմակերպել էր ԱԲՀ Ուսանողական խորհուրդը՝ նախագահ Էրֆան Աղային:
Խաղի ընթացքում իրականացվեցին գնդակի կառավարման, հարձակման և պաշտպանման, թիմային աշխատանքի և վազքի մարզումներ:
Խաղի ավարտից հետո լավագույն խաղացողները ընտրվեցին և կազմվեց համալսարանական ֆուտբոլային թիմ՝ հետագա միջբուհական խաղերին մասնակցելու համար:

The UTM Intercollegiate Football Championship was held
On 18.03.2023, the intramural football championship of the University of Traditional Medicine was held at Armenian-Russian University.
Foreign students from India, Jordan, Ghana, Iraq and Great Britain of different years of "General Medicine" and "Dentistry" faculties participated in the championship.
The match was attended by Lilit Sukiasyan, a lecturer of the "Sports Medicine" subject of the University of Traditional Medicine as a doctor; Liana Vardanyan, the leading specialist of the "Foreign Relations" department, and university students as fans.
The championship was organized by the head of Student Council of UTM, Erfan Aghaei.
Ball control, attack and defense, team work and running trainings were carried out during the match.
In the end, the best players were selected and a varsity football team was formed to compete in further interuniversity matches.