«Սարիբեկյան» միջազգային բժշկական համալսարանում մեկնարկել է 2025-2026 ուսումնական տարվա շրջանավարտների ավարտական ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացը
«Սարիբեկյան» միջազգային բժշկական համալսարանում մեկնարկել է 2025-2026 ուսումնական տարվա շրջանավարտների ավարտական ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացը։
Ապագա բժիշկներն ու ստոմատոլոգները հանձնում են իրենց ուսումնառության կարևորագույն քննությունները, որոնք ներառում են ինչպես տեսական գիտելիքների ստուգում, այնպես էլ գործնական հմտությունների գնահատում՝ սիմուլյացիոն   կենտրոնում:
Սիրելի՛ ապագա շրջանավարտներ, բուհի ղեկավարությունը ձեզ  հաջողություն է մաղթում՝ վստահություն հայտնելով, որ տարիների ընթացքում կուտակած գիտելիքներն ու հմտությունները թույլ կտան պատվով հաղթահարել այս պատասխանատու փուլը և համալրել հայաստանյան ու միջազգային առողջապահական համակարգի շարքերը:

The final state certification process for the graduates of the 2025-2026 academic year has commenced at the "Saribekyan" International Medical University.
Future physicians and dentists are taking the most crucial exams of their academic journey, which include both the verification of theoretical knowledge and the assessment of practical skills in the simulation center.
Dear future graduates, the university leadership wishes you great success, expressing confidence that the knowledge and skills accumulated over the years will enable you to honorably overcome this responsible phase and join the ranks of the Armenian and international healthcare systems.