Ապագա բժիշկները բացահայտում են իրենց հաջորդ կրթական հանգրվանը
Վերջերս մասնագիտական կողմնորոշման  շրջանակներում  «Սարիբեկյան» միջազգային բժշկական համալսարանը /նախկինում՝ Ավանդական բժշկության համալսարան/ հյուրընկալել էր հանրապետության 5 առաջատար բժշկական քոլեջների ուսանողներին։
Հյուրերի թվում էին՝
• Գավառի պետական բժշկական քոլեջը,
• «Գրիգորիս» բժշկա-հումանիտար քոլեջը,
• Երևանի հենակետային պետական բժշկական քոլեջը,
• Պրովիզոր-նկարիչ Լևոն Սարգսյանի անվան բժշկական քոլեջը,
• Վարդենիսի բժշկա-հումանիտար քոլեջը:
Ճանաչողական այսպիսի  այցերը ուղղված են աջակցելու ուսանողներին միջին մասնագիտական կրթությունից դեպի բարձրագույն բժշկական կրթություն անցումն ավելի արդյունավետ պլանավորելու, կրթական շարունակականությունն ապահովելու գործում:
Այցի ընթացքում ապագա մասնագետները մոտիկից ծանոթացան համալսարանում իրականացվող  կրթական ծրագրերին, ուսումնական պլաններին,  կրթական պայմաններին,   բուհի ժամանակակից հարուստ նյութատեխնիկական բազայով  հագեցվածությանը, զրուցեցին համալսարանի դասախոսների հետ:
Սա հրաշալի հնարավորություն է ուսանողների համար՝ ոչ միայն պատկերացում կազմելու իրենց ապագա կրթական առաջընթացի մասին, ծանոթանալու  բժշկական կրթության ժամանակակից մոտեցումներին և մասնագիտական զարգացման հեռանկարներին, այլև  տեսնելու, թե ինչպիսի գործնական հնարավորություններ են իրենց սպասում համալսարանական պատերի ներսում:
Ուրախ ենք ոգեշնչել և ուղղորդել հաջորդ սերնդի բժիշկներին դեպի մեծ գիտություն:
Նման նախաձեռնությունները կարևոր կամուրջ են մասնագիտական կողմնորոշման և հետագա հաջողությունների ճանապարհին։

Recently, as part of a career guidance initiative, Saribekyan International Medical University (formerly the University of Traditional Medicine) hosted students from five leading medical colleges of the Republic of Armenia.
The visiting institutions included:
•        Gavar State Medical College,
•        “Grigoris” Medical-Humanities College,
•        Yerevan state Base Medical college
•        Medical college named after the pharmacist-painter Levon Sargsyan
•        Vardenis Medical- Humanities College.
These educational visits are designed to support students in planning a smooth and effective transition from secondary vocational education to higher medical education, while ensuring continuity in their academic and professional development.
During the visit, the future healthcare professionals became closely acquainted with the university’s academic programs, curricula, educational environment, and its modern, well-equipped facilities and resources. They also had the opportunity to meet and engage with university faculty members.
This was an excellent opportunity for students not only to gain insight into their future educational pathway, familiarize themselves with modern approaches to medical education, and explore prospects for professional growth, but also to see firsthand the practical opportunities available within the university environment.
We are delighted to inspire and guide the next generation of physicians toward the world of advanced medical science.