2025 թվականի ապրիլի 25-ին Ավանդական բժշկության համալսարանի ուսանողական «Intellimed Society»-ի անդամների նախաձեռնությամբ կայացավ «Բանավիճում են ուսանողները» միջոցառումը: Այն համախմբել էր բարձր պատրաստվածությամբ, խորը գիտելիքներով և սուր քննադատական մտածողությամբ ուսանողների, ովքեր քննարկեցին ժամանակակից բժշկության ամենահրատապ և բարդ խնդիրները: Քննարկվող հարցերն էին՝ սուրոգատ մայրությունը, էվթանազիան, բժշկական ոլորտում գենդերային խտրականությունը:
Թիմերն աչքի ընկան իրենց արագ կողմնորոշմամբ, հստակ ու համոզիչ փաստարկներով և բարեկիրթ հաղորդակցությամբ:
Ջերմորեն շնորհավորում ենք հաղթող թիմերին՝ իրենց փայլուն բանավեճային հմտությունների համար:
Հատուկ շնորհակալություն ենք հայտնում կազմակերպիչներին, մենթորներին և կամավորներին, ովքեր նվիրումով ու հետևողականությամբ ապահովեցին միջոցառման հաջող ընթացքը՝ այն դարձնելով հիշարժան:
Այսօրինակ միջոցառումները վկայում են համալսարանի առաքելության մասին, այն է՝ կրթել և զարգացնել այնպիսի ապագա բժիշկ-անհատների, ովքեր կլինեն ոչ միայն ակադեմիական առումով առաջադեմ, այլև սոցիալապես գիտակից և պատրաստ՝ դիմակայելու ժամանակակից աշխարհի մարտահրավերներին:

On April 25, 2025, the “Students Debate” event was held through the initiative of members of the “Intellimed Society” student organization at the University of Traditional Medicine. The event brought together students distinguished by their high level of readiness, profound knowledge, and with critical thinking skills, who engaged in discussions on some of the most urgent and complex issues in contemporary medicine. The topics addressed included surrogacy, euthanasia, and gender discrimination within the medical profession.
The participating teams demonstrated remarkable agility in reasoning, clarity and persuasiveness in arguments, as well as civil communication.
We extend our sincere congratulations to the winning teams for their outstanding debating abilities.
Special appreciation is also due to the organizers, mentors, and volunteers, whose dedication and efforts ensured the successful and memorable execution of the event.
Events of this nature reflect the university’s core mission: to educate and cultivate future medical professionals who are not only academically accomplished but also socially conscious and equipped to confront the challenges of the modern world.