Հոկտեմբերի 21-ին Ավանդական բժշկության համալսարանի ուսանողների համար կազմակերպվեց «Մերձեցման երեկո» :
Միջոցառումը կազմակերպվել էր “Campus International” կենտրոնի կողմից:
Միջոցառմանը մասնակցում էին համալսարանի ղեկավարությունն ու աշխատակիցները, «Campus International» կենտրոնի աշխատակիցները, ՀՀ-ում Հնդկաստանի դեսպանատան երկրորդ քարտուղար Ադիթյա Կումար Պանդեյը, Հնդկաստանի այլ հարգարժան ներկայացուցիչներն ու համալսարանի տարբեր ազգությունների ուսանողները։
Բացման հանդիսավոր արարողությանը համալսարանի ղեկավարության անունից ողջունեց Ավանդական բժշկության համալսարանի դեկան Անահիտ Կարապետյանը՝ շնորհակալություն հայտնելով «Campus International» կենտրոնի տնօրեն Աշոկ Կարուվարաթոդիին և կենտրոնի աշատակիցներին միջոցառման նախաձեռնման և կազմակերպման համար:
Երեկույթի ընթացքում տարբեր ազգերի ուսանողներ ներկայացրեցին իրենց ազգային պարը, երգն ու երաժշտությունը՝ նպաստելով տարբեր ազգության ուսանողների համախմբմանը, բարեկամական և ընկերական հարաբերությունների խորացմանը:
Հանդիսությունը կրկնակի արժևորվեց նաև մեկ այլ գեղեցիկ արարողակարգով. համալսարանի բուժական ֆակուլտետի որոշ ուսանողներին և շրջանավարտներին հուշանվերներ տրվեցին ուսանողական տարիների ընթացքում «Հնդիկ ուսանողների բարեկեցության ասոցիացիայի» հետ համագործակցության և աջակցման համար:

On October 21, a "Freshers’ party" was organized for the students of the University of Traditional Medicine.
The event was organized by the "Campus International" company.
The event was attended by the management and employees of the university, employees of the "Campus International" center, Aditya Kumar Pandey, the second secretary of the Embassy of India in RA, other distinguished representatives of India and students of different nationalities of the university.
Anahit Karapetyan, dean of the University of Traditional Medicine, gave a welcome speech at the opening ceremony thanking Head of “Campus International” center Ashok Karuvarathodi and the employees of the center for initiating and organizing the event.
During the party, students of different nationalities presented their national dance, song and music, contributing to the unification of students of different nationalities, deepening of friendly and friendship relations.
The event was doubly valuable with another beautiful ceremony. Some students and graduates of the medical and dental faculties of the university were given mementos for their cooperation and support during their student years with the “Indian Students Welfare Association”.