Համալսարանի կրթական ծրագրերի որակի ապահովման, գնահատման կարևոր ցուցանիշ է ուսանողների շարժունության ապահովումը:
Ավանդական բժշկության համալսարանի և Լեհաստանի Բիդգոշչի (WSG) համալսարանի միջև կնքված հուշագրի շրջանակում մայիսի 29-30-ը տեղի ունեցավ հանդիպում WSG համալսարանի միջազգային բաժնի ներկայացուցիչ Լիդիա Շահբազյանի և ԱԲՀ-ի համապատասխան ստորաբաժանումների ղեկավարների հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին կրթության զարգացման, ուսանողների փոխանակման, բուժքույրության, բժշկական օգնության, պրակտիկայի ծրագրերի իրականացման հետ կապված մի շարք հարցեր:
Լիդիա Շահբազյանը հանդիպում ունեցավ նաև ուսանողների հետ՝ սահիկաշարով ներկայացնելով իրենց համալսարանի կողմից առաջարկվող կարճաժամկետ պրակտիկայի ծրագիրը: Այն մեծ հետաքրքրություն առաջացրեց ուսանողների մոտ, քանի որ ուսանողներին տրվում է վերոհիշյալ համալսարանի կլինիկայում պրակտիկան անցնելու և համալսարանի կրթական ռեսուրսներից օգտվելու հնարավորություն, իսկ բարձր առաջադիմություն ունեցող 2 ուսանողների համար պրակտիկան կազմակերպվում է անվճար:

Ensuring the mobility of students is an important indicator of quality assurance and evaluation of educational programs of the university.
Within the framework of the memorandum signed between the University of Traditional Medicine and the WSG University of Bydgoszcz, Poland, a meeting was held on May 29-30 with the representative of the International Department of the WSG University Lidia Shahbazyan and the heads of the relevant departments of the UTM. During the meeting, a number of issues related to the development of education, exchange programs of students, nursing, medical care, implementation of practice programs were discussed.
Lidia Shahbazyan also had a meeting with the students, presenting the short-term internship program offered by their university. It aroused great interest among students, as students are given the opportunity to practice in the clinic of the aforementioned university and use the educational resources of the university, and for 2 students with high academic performance, the internship is organized free of charge.