Հոկտեմբերի 23-ին Ավանդական բժշկության համալսարանը և «Campus International» կազմակերպությունը ուսանողների համար կազմակերպել էին «Մերձեցման երեկո»: Միջոցառմանը մասնակցում էին համալսարանի աշխատակազմը, «Campus International»-ի աշխատակիցները, համալսարանի ուսանողությունն ու նրանց ծնողները և հյուրեր:
Համալսարանի ղեկավարության անունից ներկաներին ողջունեց դեկան Անահիտ Կարապետյանը: Իր խոսքում կարևորելով ուսանողների համար նմանատիպ միջոցառումների կազմակերպումը՝ դեկանը նշեց , որ դրանք նպաստում են հայ և շուրջ 16 երկրներից համալսարանում սովորող օտարազգի ուսանողների համախմբմանը, բարեկամական, ընկերական հարաբերությունների խորացմանը և ձևավորում են միջմշակութային ակտիվ կապեր:
Միջոցառման ժամանակ 2024-25 ուստարում բարձր առաջադիմություն ցուցաբերած լավագույն ուսանողներին տրվեցին հուշանվերներ և վկայականներ:
Երեկույթի ընթացքում տարբեր ազգերի ուսանողներ ներկայացրեցին իրենց ազգային պարը, երգն ու երաժշտությունը:

On October 23, the University of Traditional Medicine and the “Campus International” organization held a “Fresher’s party” for students. The event was attended by the university staff, representatives of “Campus International,” students and their parents, as well as guests.
On behalf of the university administration, Dean Anahit Karapetyan welcomed the attendees. In her speech, she emphasized the importance of organizing such events for students, noting that they promote unity among Armenian and international students from about 16 different countries studying at the university, strengthen friendly and collegial relations, and help establish active intercultural connections.
During the event, the best-performing students of the 2024–2025 academic year were presented with mementoes and certificates.
Throughout the evening, students from different nationalities presented their traditional dances, songs, and music.