Մայիսի 2-ին Ավանդական Բժշկության Համալսարանում տեղի ունեցավ ուսանողական «Intellimed society» ընկերության կազմակերպած ակադեմիական նախաձեռնությունը:
Միջոցառման ընթացքում դասախոս Էլեոնորա Մանուկյանը անցկացրեց ինտերակտիվ դասախոսություն՝ ներառելով լսարանի մասնակցությամբ կլինիկական օրինակներ և ակտիվ քննարկումներ։ Հանդիպումն անցավ արդյունավետ և ևս մեկ անգամ ընդգծեց ԱԲՀ-ի ուսանողակենտրոն սկզբունքի շարունակականությունը:
Միջոցառման շրջանակում անցկացվեցին գործնական հմտությունների վարժանքներ՝ ներառելով նաև կլինիկական հմտություններ, ինչպես օրինակ՝ ֆիզիկական և լսողական զննումներ (auscultation), հիվանդի պատմության հավաքում և այլն: Անցկացվեց նաև «Փախուստի սենյակ» (escape room) խաղը, որը հաղթելու համար մասնակիցները պետք է հնարավորինս արագ լուծեին իրավիճակային խնդիրներ։
Ամփոփման ժամանակ ուսանողներն իրենց շնորհակալությունը հայտնեցին կազմակերպիչներին, դասախոսական կազմին և բոլոր մասնակիցներին՝ ոգեշնչող, մոտիվացնող նախաձեռնության համար:
ԱԲՀ-ը շարունակում է աջակցել ուսանողների նախաձեռնած միջոցառումներին, որոնք նպաստում են թիմային աշխատանքի հմտությունների, բժշկական մտածելակերպի և մասնագիտական աճի զարգացմանը:

On May 2 by the "Intellimed Society" of the University of Traditional Medicine organized an academic initiative.
During the event, lecturer Eleonora Manukyan delivered an interactive lecture that included clinical case examples and active discussions with audience participation. The meeting was productive and once again highlighted the continued commitment to the student-centered approach at the UTMA.
As part of the event, practical skills training sessions were held, including clinical skills such as physical examinations and auscultation, patient history taking, and more. An "Escape Room" challenge was also organized, where participants had to solve real-life medical case studies in the fastest time to win.
During the closing session, the students expressed their gratitude to the organizers, faculty members, and all participants for the inspiring and motivating initiative.
The University of Traditional Medicine continues to support student-led initiatives that foster the development of teamwork skills, medical thinking, and professional growth.