2019 թվականի հոկտեմբերի 21-ին Ավանդական բժշկության համալսարանի և “Campus International”-ի կողմից ուսանողների շրջանում կազմակերպվեց «Մերձեցման երեկո»։
Միջոցառմանը մասնակցում էին Համալսարանի ղեկավարությունն ու աշխատակիցները, “Campus International” կենտրոնի աշխատակիցները, ՀՀ-ում Հնդկաստանի դեսպան ԿԴ Դեվելն ու դեսպանատան, Հնդկաստանի տնտեսական առևտրի կազմակերպության ներկայացուցիչները, ինչպես նաև համալսարանի տարբեր ազգությունների ուսանողներ։
Դեկան Ա․ Կարապետյանը համալսարանի ղեկավարության անունից ողջունեց ներկաներին, կարևորեց այդպիսի մշակութային միջոցառումների կազմակերպումը։
Միջոցառման ընթացքում անցկացվեց համալսարանի «Լավագույն ուսանող» և «Դասախոսը ուսանողի աչքերով» մրցանակաբաշխությունը, ըստ որի ուսանողներից մրցանակների արժանացան՝
1․ Ստեֆեն Ջոզեֆ Ուալշ՝ հուշանվեր (Բուժ․2-րդ)
2․Օֆելյա Նազարյան՝ հուշանվեր (Ստոմ․մագ․2-րդ)
3․Զիյադ Տարիք Ջամալ Ալ Բայատի՝ հուշանվեր (Բուժ․3-րդ)
4․Ռոհինի Պրաբհակար Զադբուկե՝ հուշանվեր (Բուժ․2-րդ)
5.Կարվան Համզա Հասսան Հասսան՝ շնորհակալագիր (Բուժ․2-րդ)
6․Շեբնա ԱննԴանիել՝ շնորհակալագիր (Բուժ․2-րդ)
7․Փուջա Վաղ՝ շնորհակալագիր (Բուժ․2-րդ)
8․Թանուջ Մուկեշկումար Շարմա՝ շնորհակալագիր (Բուժ․3-րդ)
9․Մարյամ Մոհամմեդ Աբբաս՝ շնորհակալագիր(Ստոմ․4-րդ)
10․Ռանիահ Ռզգար Կակլ Ջաֆ՝ շնորհակալագիր(Բուժ․4-րդ)
Դասախոսներից մրցանակի արժանացել են՝
1․Նինա Խլղաթյան՝ «Բժշկակենսաբանական առարկաների» ամբիոնի «Անատոմիա» առարկայի դասախոս
2․Արև Զեյնալյան՝ «Ստոմատոլոգիայի» ամբիոնի Թերապևտիկ ստոմատոլոգիա առարկայի դասախոս։
Համալսարանի ռեկտոր Ն․ Սարիբեկայնը շնորհավորեց մրցանակակիրներին և նրանց մաղթեց նորանոր հաջողություններ։
Երեկույթի ընթացքում համալսարանի տարբեր ազգերի ուսանողներ ներկայացրին իրենց՝ մշակույթը՝ ազգային պարը, երգն ու երաժշտությունը։

On October 21, 2019, the students of the University of Traditional Medicine participated in the “Freshers’ Party” which was organized by the “Campus International" LLC.
Among the guests were the University administration and staff, the representatives of the “Campus International" LLC, Ambassador of India KD Dewal, the representatives of Indian Economic Trade Organization (IETO), as well as students from different nationalities of the UTMA.
The Dean of the University of Traditional Medicine, Anahit Karapetyan, on behalf of the University administration welcomed the audience and highlighted the importance of such cultural events.
During the evening, “The Best Student” and “The Best Lecturer” award ceremony was held and the following students were awarded:
1.Stephen Joseph Walsh-Statuette (General Medicine 2nd year)
2.Ofelya Nazaryan-Statuette (Dentistry 2nd year master's degree)
3.Ziyad Tariq Jamal Al-Bayati-Statuette (General Medicine 3rd year)
4.Rohini Prabhakar Zadbuke-Statuette (General Medicine 2nd year)
5.Karwan Hamza Hassan Hassan-Certificate (General Medicine 2nd year)
6.Shebna Ann Daniel -Certificate (General Medicine 2nd year)
7.Pooja Prakash Wagh-Certificate (General Medicine 2nd year)
8.Tanuj Mukeshkumar Sharma-Certificate (General Medicine 3rd year)
9.Maryam Mohammed Abbas-Certificate (Dentistry 4th year)
10.Raniah Rzgar Kakl Jaf-Certificate (General Medicine 4th year)
The following lecturers were awarded:
1. Nina Khlghatyan: lecturer of the subject "Human Anatomy","Medical-Biological Subjects" Department
2.Arev Zeynalyan: lecturer of the subject "Therapeutic Stomatology", Stomatology Department
The Rector of the UTMA Norik Saribekyan congratulated the winners and wished them upcoming achievements.
During the evening, the students of different nationalities represented their culture, national dances, songs and music.