2023թ.-ի ապրիլի 13-ից 15-ը Լեհաստանի Կրակով քաղաքում տեղի ունեցավ միջազգային բժշկական ուսանողական 31-րդ կոնֆերանսը, որը կազմակերպել էր Կրակովի Յագելլոնիան համալսարանի Ուսանողական Գիտական խորհուրդը: Կոնֆերանսին ակտիվորեն մասնակցեցին Ավանդական բժշկության համալսարանի «Արտաքին կապեր» բաժնի առաջատար մասնագետ Լիանա Վարդանյանը և «Բուժական գործ» ֆակուլտետի 5-րդ կուրսի ուսանող Սամուել Ադոմահը, ով նաև հանդիսանում է ԱԲՀ-ի «Ուսանողական գիտական ընկերության» քարտուղար:
Եռօրյա կոնֆերանսի ընթացքում կազմակերպվեցին տարատեսակ սեմինարներ, դասախոսություններ և մրցույթներ, որի ընթացքում բարձրակարգ պրոֆեսորադասախոսական կազմը ներկաներին փոխանցեց մեծ փորձ և գիտելիքներ:
Լիանան և Սամուելը հնարավորություն ունեցան ներկայացնել ԱԲՀ-ն Յագելլոնիան համալսարանի Ուսանողական Գիտական խորհրդի նախագահ Յեժի Կրզեսովիակին, որտեղ քննարկվեցին մի շարք հնարավորություններ հետագա համագործակցության վերաբերյալ:
Յեժի Կրզեսովիակը մեծ սիրով համաձայնեց կազմակերպել ԱԲՀ ՈՒԳԸ-ի հետ համատեղ հեռավար սեմինարներ, քննարկումներ և հետազոտությունների փոխանակումներ:
Ինչպես նաև երկու համալսարանների «Արտաքին կապեր» բաժինները ակտիվորեն կհամագործակցեն հետագա լայնամասշտաբ կոնֆերանսների կազմակերպման համար, արդեն Երևանում:

31st International Medical Students’ conference (IMSC) took place on 13-15th of April, 2023 in city Krakow, Poland, which was organized by the Student Scientific council of Jagellonian University medical college of Krakow. Leading specialist of “Foreign Relations” department of University of Traditional medicine, Liana Vardanyan and 5th year student of “General Medicine” faculty and the secretary of Student scientific society of UTM, Samuel Adomah actively participated in the conference.
During the three-day conference, various seminars, lectures and competitions were organized, during which the high-quality professors and lecturers imparted great experience and knowledge to the attendees.
Liana and Samuel had the opportunity to present UTM to the president of the Student Scientific Council of the Jagiellonian University, Jerzy Krzeszowiak, where a number of prospects for cooperation were discussed.
Jerzy Krzesowiak has wholeheartedly agreed to organize remote seminars, discussions and research exchanges together with UTM Student Scientific Society.
Also, the "Foreign Relations" departments of the two universities will actively cooperate for the organization of further large-scale conferences, already in Yerevan.