ԱԲՀ-ում շարունակվում են փոխադարձ դասախոսությունները
Շարունակվում են Ավանդական բժշկության համալսարանի  և Բելառուսի Հանրապետության Գրոդնոյի պետական բժշկական համալսարանի միջև կնքված համագործակցության համաձայնագրի շրջանակներում փոխադարձ դասախոսությունները: Ապրիլի 27-ին, դասախոսություններ կարդացին ԱԲՀ «Բժշկակենսաբանական առարկաների» ամբիոնի դասախոս, կենսաբանական գիտությունների թեկնածու Հարություն Ստեփանյանը, Բելառուսի Հանրապետության Գրոդնոյի պետական բժշկական համալսարանի դոցենտներ Օ. Բալբատուն, Ն. Գլուտկինան:
Դասախոսությունների թեմաներն էին՝
✅«Զգայական համակարգերի ֆիզիոլոգիա», ԱԲՀ «Բժշկակենսաբանական առարկաների» ամբիոնի դասախոս, կ.գ.թ. Հարություն Ստեփանյան
✅«Մարսողության ֆիզիոլոգիա», Բելառուսի Հանրապետության Գրոդնոյի պետական բժշկական համալսարանի դոցենտ Օ. Բալբատու,
✅«Սարկոիդոզի կլինիկական բնութագրերը», Բելառուսի Հանրապետության Գրոդնոյի պետական բժշկական համալսարանի դոցենտ Ն. Գլուտկինա:

Mutual lectures continue at the University of Traditional Medicine
Mutual lectures within the framework of the cooperation agreement signed between the University of Traditional Medicine and Grodno State Medical University of the Republic of Belarus are going on. On April 27, lectures were given by Harutyun Stepanyan, Lecturer of the Chair of Medical Biology, Candidate of Biological Sciences, Associate Professor of Grodno State Medical University of the Republic of Belarus O. Balbatun, N. Glutkina.
The topics of the lectures were:
✅"Physiology of Sensory Systems", Lecturer of the Chair of "Medical Biology" of the University of Traditional Medicine, Ph.D. Harutyun Stepanyan,
✅"Digestive Physiology", Associate Professor of Grodno State Medical University of the Republic of Belarus O. Balbatu,
✅"Clinical characteristics of sarcoidosis", Associate Professor of Grodno State Medical University of the Republic of Belarus N. Glutkina.