Ավանդական բժշկության համալսարանը հյուրընկալեց «Success Point» քոլեջի ներկայացուցիչներին
2022 թվականի փետրվարի 8-ին Ավանդական բժշկության համալսարանը հյուրընկալեց «Success Point»  քոլեջի ներկայացուցիչներին, ինչպես նաև քոլեջի առաջին կուրսի ուսանողներին և մի քանի ծնողների։
Համալսարանը վերոնշյալ քոլեջի հետ ունի համագործակցության պայմանագիր, որի շրջանակում «Success Point»  քոլեջի առաջին կուրսն ավարտված ուսանողները կարող են ուսումը շարունակել ԱԲՀ-ում։
Այցի նպատակն էր ծանոթանալ համալսարանի հետ, նրա առաքելությանը, համալսարանի պայմաններին և կրթական միջավայրին։
Ուսանողներին ողջունեցին և իրենց հուզող հարցերին պատասխանեցին Ավանդական բժշկության համալսարանի ռեկտոր պարոն Նորիկ Սարիբեկյանը, Ուսումնական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Արսեն Մինասյանը, Որակի ապահովման և կրթական բարեփոխումների գծով պրոռեկտոր Արայիկ Գյոզալյանը, դեկան Անահիտ Կարապետյանը, Արտաքին կապերի բաժնի վարիչ Անի Սարգսյանը և «Campus International»կազմակերպության տնօրեն Աշոկ Կարուվարաթոդին։
Հյուրերի հետ հանդիպմանը մասնակցում էին նաև ԱԲՀ-ում սովորող տարբեր ազգերի ուսանողներ, որոնք ավելի մանրամասն խոսեցին համալսարանի ուսումնական գործընթացի կազմակերպման, ուսանողական կյանքի, կրթական և սոցիալական կարիքներին  վերաբերող հարցերի շուրջ։ Հանդիպումն անցավ շատ ջերմ մթնոլորտում։
«Success Point»  քոլեջի ներկայացուցիչները առանձին հանդիպում ունեցան ԱԲՀ-ի ռեկտոր պարոն Նորիկ Սարիբեկյանի հետ, և  հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին մի շարք հեռանկարային հարցեր։
Վերջում հյուրերը ճանաչողական շրջայց կատարեցին համալսարանում և դրական տպավորություններով հեռացան համալսարանից։ Այցի շրջանակում այցելելու են նաև Հայաստանի տեսարժան վայրեր։

The University of Traditional Medicine hosted representatives of Success Point College
On February 8, 2022, the University of Traditional Medicine hosted representatives of Success Point College, as well as first-year students of the college and several parents.
The university has a cooperation agreement with the above-mentioned college, within the framework of which the first-year students of "Success point" college can continue their studies at UTM.
The purpose of the visit was to get acquainted with the university, its mission, university conditions and educational environment.
The students were greeted and their questions were answered by the Rector of the University of Traditional Medicine Mr. Norik Saribekyan, the Vice Rector of Academic Affairs Arsen Minasyan, the Vice-Rector for Quality Assurance and Educational Reforms Arayik Gyozalyan, Dean Anahit Karapetyan, Head of the Foreign Relations Department Ani Sargsyan, and by the Director of “Campus International” Ashok Karuvarathodi.
Students of different nationalities studying at UTM were also present at the meeting with the guests. They spoke in more details about the organization of the university’s educational process, student life, educational and social needs. The meeting took place in a very warm atmosphere.
The representatives of "Success Point" College had a separate meeting with the Rector of UTM Mr. Norik Saribekyan, during which a number of perspective questions were discussed.
In the end, the guests made a study tour of the university and left the university with positive impressions. Within the framework of this visit they will also visit the sights of Armenia.