Միջազգայնացումը Ավանդական բժշկության համալսարանի ռազմավարության առաջնահերթություններից մեկն է
Միջազգայնացումը Ավանդական բժշկության համալսարանի ռազմավարության առաջնահերթություններից մեկն է: Միջազգային համագործակցության շրջանակներում  համալսարանի պատվիրակությունը սույն թվականի մայիսի 2-7-ը մեկնել էր ԱՄԷ-ի Դուբայ, Շարժա և Աջման քաղաքներ՝ այցելելու մի շարք կրթօջախներ:
Այցելությունների նպատակն էր համագործակցությունների ընդլայնումը, ուսանողների և դասախոսների շարժունության նոր հնարավորությունների ստեղծումը, փորձի փոխանակումը, ինչպես նաև դիմորդների հավաքագրումը:
Պատվիրակությունը այցելեց բակալավրիատի կրթական ծրագրեր իրականացնող «Success Point College», որի հետ ԱԲՀ-ն համագործակցում է 2 տարի: Հանդիպման ընթացքում կրթօջախի ղեկավարության հետ քննարկվեցին կրթական, ուսումնամեթոդական, կազմակերպչական և այլ հարցեր:
Հանդիպում կայացավ նաև բուժական ֆակուլտետի առաջին կուրսի այն ուսանողների հետ, որոնք  ուսումը շարունակելու են մեր բուհում: Ուսանողները հաճելի անակնկալ մատուցեցին. հայերենով ողջունեցին և ասմունքեցին: Ուսանողներին հետաքրքրող հարցերին տրվեցին սպառիչ պատասխաններ:
Դիմորդների մասնագիտական կողմնորոշման և հավաքագրման շրջանակներում համալսարանի պատվիրակությունն այցելեց նաև Աջմանի «Alshola American» դպրոցը: Այստեղ ևս կայացան հանդիպումներ, քննարկումներ, հարց ու պատասխան դպրոցի ղեկավարության և սաների  հետ:
Համալսարանի պատվիրակությունն այցելեց նաև «Campus International» կազմակերպության Դուբայի մասնաճյուղ, որի հետ համալսարանը համագործակցում է արդեն 7 տարի և արձանագրել է շոշափելի  հաջողություններ: Այստեղ քննարկվեցին 2023-2024 ուստարվա ընդունելության հետ կապված հարցեր:
Պատվիրակության կազմում ընդգրկված էին խմբի ղեկավար ՈԱ ԿԲ գծով պրոռեկտոր Արայիկ Գյոզալյանը, դեկան Անահիտ Կարապետյանը, Ուս. մասի վարիչ Ասյա Սարգսյանը, ՄՌԿ և ընդհանուր բաժնի վարիչ Նվարդ Թարջումանյանը, ՈԱ առաջատար մասնագետ Մանուշակ Հովսեփյանը և Արտաքին կապերի բաժնի վարիչ Անի Սարգսյանը:

Internationalization is one of the priorities of the strategy of the University of Traditional Medicine
Internationalization is one of the priorities of the strategy of the University of Traditional Medicine. In the framework of international cooperation, the delegation of UTM traveled to the United Arab Emirates, Dubai, Sharjah and Ajman cities by visiting a number of educational centers.
The purpose of the visits was the expansion of cooperation, creation of new opportunities for the mobility of students and professors, exchange of experience, as well as the recruitment of applicants.
The delegation visited a “Success Point college”, which implements undergraduate educational programs, with which UTM has been cooperating for 2 years. Educational, educational-methodical, organizational and other questions were discussed with the management of the educational institution during the meeting.
A meeting was also held with the 1st year students of the “General Medicine” faculty, who decided to continue their studies at our university. The students made a pleasant surprise, they greeted and recited in Armenian language. Comprehensive answers were given to the students' questions.
In the framework of the professional orientation and recruitment of applicants, the university’s delegation also visited the “Alshola American” school. There were also meetings, discussions, and Q&A sessions with the school management and students.
The university’s delegation visited the Dubai branch of "Campus International LLC", with which the university has already been cooperating for seven years and has recorded tangible successes. Questions related to admission for the 2023-2024 academic year were also discussed.
The group leader, Vice Rector for Quality Assurance and Educational Reforms A. Gyozalyan, Dean A. Karapetyan, Head of Educational department A. Sargsyan, Head of HR management and General department N. Tarjumanyan, leading specialist of Quality Assurance M. Hovsepyan and Head of Foreign Relations’ department A. Sargsyan formed the delegation of the University of Traditional Medicine.